Systemy pamięci masowych
Wraz z postępem technologicznym problem zarządzania ogromnymi ilościami informacji generowanych przez systemy informatyczne staje się coraz bardziej złożony. Krytyczne dla funkcjonowania firm dane są rozproszone pomiędzy środowiska heterogenne (np. UNIX-owe serwery aplikacji, systemy Windows Server obsługujące grupy robocze lub nawet komputery osobiste). Pozwala to wykorzystać do maksimum zalety każdej z platform, ale powoduje nowe problemy związane z bezpieczeństwem i dostępnością danych.
Oferowane przez nas pamięci masowe i oprogramowanie posiadają parametry pozwalające rozwiązać te problemy. Najważniejsze czynniki decydujące o wyborze rozwiązania to:
- Odpowiednia pojemność - Odpowiednia ilość miejsca na dane jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania aplikacji. W przypadku przeciążenia sieci lub procesorów następuje jedynie spowolnienie pracy systemu. Natomiast w wypadku wyczerpania dostępnej przestrzeni do przechowywania danych, natychmiast przestaje on działać.
- Wydajność - Jedynie pamięci masowe zawierają części mechaniczne, takie jak poruszające się głowice lub wirujące dyski. Dlatego wydajność pamięci masowych jest dużo niższa niż wydajność serwerów oraz sieci komunikacyjnych i często stanowi wąskie gardło systemu. Szybkość pamięci masowych ma większy wpływ na wydajność całego systemu niż optymalizacja dowolnego innego komponentu.
- Niezawodność - Podstawowe procedury ratunkowe w przypadku serwerów lub sieci komunikacyjnych polegają na prostej wymianie uszkodzonego elementu. Dzieje się tak ponieważ elementy te przetwarzają jedynie dane ulotne. Z drugiej strony w przypadku awarii pamięci masowej należy nie tylko wymienić uszkodzony element, ale także odtworzyć dane z kopii. Dlatego niezawodność pamięci masowych jest tak istotnym czynnikiem.
Oferowane przez nas systemy bazują na rozwiązaniach takich uznanych światowych producentów jak Hewlett-Packard, IBM, Plasmon, ADIC, Tanberg Data, Yosemite Technologies.